AMERİKA DA DİL EĞİTİMİ


Bütçenize Etkileri Öğrencinin uzun dönem İngilizce eğitimine ihtiyacı varsa ve kısa süreli programların yetersiz olacağını düşünüyorsanız Akademik yıl programını tercih etmek doğru bir karar olacaktır. Bunun en önemli nedeni bu programlar daha ekonomik bir seçenektir.Öğrenci akademik yıl programlarını seçerek dil eğitimine ekonomik bir çözüm getirmiş olacaktır. Akademik yıl programlarında daha yoğun bir eğitime daha ekonomik fiyatlarla ulaşmak mümkündür. 

Program Süresi Akademik sömestr veya yıl programları 5-6-8 veya 9 ay süreli ve genelde haftada 25-30 saatlik programlar şeklindedir. Bu süre zarfında öğrenci daha akıcı bir İngilizce’ye ve mükemmel dil öğrenme fırsatına sahip olacaktır. Program süresince okulların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerinden daha dolu bir şekilde faydalanacaklardır. 

Dil Gelişiminize Etkileri;

Öğrenci İngilizce eğitim veren bir üniversitede okuyacaksa ve üniversite hazırlık yılına katılacaksa bunun için ödeyeceği ücrete yurtdışında dil eğitimini akademik yıl programları ile alabilir ve en önemlisi çok daha ileri düzeyde bir İngilizce’ye sahip olabilir. Ayrıca yurtdışında üniversite okumayı planlayan bir öğrenci akademik yıl dil programına katıldığında okulun sunduğu üniversiteye yerleştirme hizmetlerinden yararlanabilir. 

Program içeriği Akademik yıl programlarında ilk dönem genel İngilizce programlarının içeriğiyle aynı olup öğrencinin dil bilgisi, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini geliştirmeye yöneliktir. Kursun ikinci döneminde biraz daha akademik ağırlıklı dersler verilerek akademik eğitim için gerekli dil yeterliliğine yoğunlaşılır. Öğrenciler ayrıca bu programlarda seçmeli ders olarak akademik sınav, iş İngilizcesi, ticaret İngilizcesi veya staj programları gibi programları da seçebilir. 

Akademik Programlar İçin Uygun Tarihler Akademik yıl-sömestr programları genel İngilizce programlarından farklı olarak yılın belirli dönemlerinde açılmaktadır. Bazı okullarda her ay başlayan Akademik yıl/sömestr programları olmakla beraber, bazı okullarda ise program sadece senede 4 defa başlamaktadır. Genelde Ocak, Nisan, Temmuz ve Eylül ayları akademik sömestr veya akademik yıl kursları için belirlenen başlangıç tarihleridir.Akademik yıl programları 16 yaş üzeri herkesin katılabileceği ve uzun dönem dil eğitimi düşünen, akademik hedefleri olan bireylerin işlevsel olarak daha fazla verim alabilecekleri, eğitim süresi açısından ideal programlardır.

Konaklama Seçenekleri 

Apartman dairesinde konaklama Apartman dairesi kiralamak biraz pahalı bir seçenektir. Ayrıca yemeklerinizi dışarıda yemeyi ya da kendiniz yapmayı göze almalısınız.Aile ortamından ve arkadaş çevresinden mahrum kalmak da sizin için bir dezavantaj olabilir. Ancak arkadaşlarınızla bir daire kiralarsanız bunu avantaja dönüştürebilirsiniz. Eğer bu arkadaş çevresi doğru kişilerden seçilirse o zaman daha da eğlenceli ve yararlı bir tecrübe kazanmış olursunuz. 

Oteller ve Hostellar Lisan okullarının veya üniversitelerin, talep dolayısıyla öğrencileri için anlaşma yaptıkları oteller bulabilirsiniz. Bir suit kadar olmasa da rahat ve kullanışlı odalarda konaklayabilirsiniz. Apartman dairesiyle maliyet açısından benzerlik gösterir. Küçük, güvenli ve arkadaşça bir ortama sahip “hostel”lar ekonomik açıdan da çok avantajlıdır. Bunların arasında Amerika’da bir çok ülkede hostel’ı bulunan YMCA ile HI-AYH hostelları nereye giderseniz gidin, sizi karşılamaya hazır öğrenci evlerinden sadece ikisidir. Hostel’ların avantajlarına gelince:Aile yanında konaklama: Aile yanı en çok tercih edilen konaklama biçimidir ve özellikle kısa süreli programlara ve dil okullarına katılan öğrenciler tarafından tercih edilir. Zira öğrenilen ana dili konuşan bir aileyle bir süre yaşamak, öğrenciye dili sürekli olarak kullanma ve o kültürü yaşayarak tanıma imkanı sunar. 

Aile yanında konaklama;

Dil pratiği avantajı yanında, o ailenin kurallarına uygun hareket etmek gibi sorumlulukları da bulunur. Ancak aile yanında konaklama genellikle yaşça küçük öğrenciler tarafından tercih edildiğinden bu konuda pek problem çıkmadığı görülür. Öğrencinin, yeni ailesinin bir üyesi olarak, evin kurallarına uygun hareket etmesi ve sorumluluklarını yerine getirmesi beklenir. Zaten iyi bir dil öğrenme süreci ancak ailenin bir ferdi gibi davranarak ve sıcak ilişkiler kurarak gerçekleştirilecek bir konudur. Aile yanı konaklamanın bir diğer cazip yanı diğer seçeneklere göre daha ekonomik olmasıdır. Sabah ve akşam yemekleri dahil yarım pansiyon aile yanı konaklamanın maliyeti bir yurda göre oldukça ekonomik olmaktadır. Aile yanı konaklamadan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız size birkaç önerimiz var. 

Yurtta konaklamak
;

Çoğunlukla uzun dönemli lisan programlarına katılanlar ve üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen yurt seçeneği, okul kampüsünde bulunabileceği gibi kampüs dışında da bulunabilir. Ancak genellikle kampüse yakın olduğu, eve göre daha rahat bir hareket ortamı sağladığı ve öğrencilerle kaynaşma imkanı verdiğinden yurt seçeneği çoğu öğrenci tarafından özellikle tercih edilmektedir. Ancak yurtta konaklamanın kötü yanı, dil düzeyiniz düşükse sıkılma ihtimalinizin olmasıdır. Zira aynı odayı paylaşacağınız ve muhtemelen farklı bir ülkeden gelecek olan oda arkadaşınızla sağlıklı iletişim kurmanız zorlaşacaktır. Yurtların çoğunda kafeteryalar sayesinde üç öğün yemek imkanı bulunmaktadır. Yurtlar da aile yanında konaklama gibi ekonomik seçenekler arasında sayılabilir.


SUNULAN PROGRAMLAR 


1)Genel İngilizce Kursları 
• Standart İngilizce Kursu 
• Yoğun İngilizce Kursu 
• Akademik Yıl Kursları 
• Bire Bir Özel Dersler 

2)Sınav Hazırlık Kursları 
• FCE, CAE, BEC Sınav Hazırlık Kursları 
• TOEFL Sınav Hazırlık Kursları 
• IELTS Sınav Hazırlık Kursları 
• GMAT, GRE Sınav Hazırlık Kursları 

3)İş İngilizcesi Kursları 
• Bire Bir İş İngilizcesi Özel Dersleri 
• Mini Gruplarla İş İngilizcesi Dersleri 

Konaklama Tipleri 
• Aile Yanı 
• Residence