Kanada Sertifika Programları ve Kanada Göçmenlik Başvurusu!

Kanada da göçmenlik alabileceğiniz sertifika pogramları 2 sene sürelidir. İngilizce yeterliliği olanların alabileceği 1senelik Kanada sertifika programları da vardır. Özel kolejlerde her türlü alanda sertifika programı mevcuttur. Bu sertifika programınlarına hemen başlamak istiyorsanız IELTS 6.0 sınav skorunuzu belgelemeniz istenmektedir. Veya IELTS sınav skorunuz 5.0 gelirse; bu sertifika programları öncesinde sadece Kanada’ da 3 ay İngilizce’ dil kursuna yazılabilir ve Kanada’ da IELTS 6.0 alarak bu programa yatay geçiş yapabilirsiniz. 

2019 yılı Sertifika programlarına ın yıllık eğitim ücreti ortalama 16,000 CA$’ dır. Kanada sertifika programlarının kabul şartları şu şekildedir:

-Türkiye’ den 4 senelik üniversite mezunu olmak,

-22-28 yaş arasında olmak,

-IELTS 5.0 belgeleyebilmek veya Kanada’da sertifika programı öncesinde uzatılabilir vizenizi alabilmeniz için; minimum 6 ay dil okuluna kayıt yaptırmak,

-Travel History/Pasaportunuzda seyahat geçmişlerinizi belgeleyebilmek, (son 1 sene içerisinde vizeli ülkeler giriş/çıkış beyan etmek.)

-Üniversiteden mezun olan adayların birey olarak ayakları üzerine bastıklarını/mesleki olarak güçlü olduklarının beyanı olarak hali hazırda sigortalı olarak bir işte çalışıyor olduklarını sigorta prim bildirgeleri ve çalıştığı şirketinden alacakları mektup ile belgeleyebilmek (mektup formatlarıı tarafımızdan verilecektir.)

-Temiz bir sicile sahip olmak,

-banka hesabınızda minimumda 55binTL beyan edebilmek,

Sertifika ve Diploma programları:

-International Business Management Diploma,

-TESOL Diploma with Cambridge University

-Tourism and Hospitality Management DİPLOMA

-International Hotel Management Certificate

-Hospitality Operations Certificate

-Rooms Devision Management

-Convention Management

-BMDP –Business Management Diploma + INTERNSHIP

-Business Management Certificate

-Advanced Business Management Diploma + INTERNSHIP

-Global Business English + INTERNSHIP

-Global Business English

-Hotel Management Diploma + INTERNSHIP

-Advanced HMD Program + INTERNSHIP

-Diploma in Business Communication

-Business Communication,

-TESOL

-Hospitality Management

-Global Marketing and Trade

-International Business

Eğitim Sonrası Göçmenlik Başvurusu

Kanadalılar yabancılara karşı misafirperverdirler ve farklılıklara her zaman saygı gösterirler.  Eğitim kurumları yurtdışından gelen öğrencileri teşvik eder ve birçoğu uluslararası öğrenci sayısını artırmayı amaçlarlar.

Kanada’ da eğitim odaklı göçmenlik fırsatından faydalanabilmenizin temel şartı ”Kanada’ da minimum 2 senelik bir akademik programdan mezun olmaktır. Bu program 2 senelik önlisans, lisans tamamlama, yüksek lisans veya hükümetin kalifiyeli göçmenlik alımına yönelik hazırladığı mesleki eğitim olan 2 senelik Postgraduate sertifikası programlarıdır. Bu programlarda co-op yani maaşlı staj  yapabileceğiniz eğitimler de mevcuttur. Kanada akademik programlarında yasal yarı zamanlı/part-time çalışma izniniz vardır.