GLOBAL SUMMER VE WINTER CAMP

SUMMER VE WINTER CAMP

  • Bournemouth * Cambridge *Canterbury *London Bloomsbury *London Uxbridge
  • London Academic Explorer * Northampton *Oakham
  • Boston * Los Angeles * New York * San Francisco * Yale
    SUMMER SCHOOL merkezlerimiz olan şehirler
    ;

10-18 yaş arası çocuklarınızın İngilizce eğitimini çeşitli sosyal, kültürel, sportif aktiviteler ve geziler ile birleştirmek istiyorsanız İngiltere  Amerika veya Almanya’daki yaz okullarımızdan biri sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Yaz okullarında amaç eğitimi eğlence ile birleştirmektedir. Okullarımız, ülkelerindeki resmi denetçi kuruluşlar tarafından onaylı, köklü ve yüksek kalitede okullardır.

Yaz ve kış okullarımızda :

• Sabah saatlerinde haftada 15-20 saat pratik ağırlıklı İngilizce dersi

• Öğleden sonraları öğrencilerin okulda öğrendiklerini pekiştirmelerine ve hoş vakit geçirmelerine yönelik aktiviteler düzenlenmektedir.

• Hafta sonları okul tarafından değişik merkezlere turistik geziler düzenlenmektedir. Bunlar: çevreyi gezme, tarihi yerleri gezme, eğlence parklarını gezme, dağ tırmanışı, kano yarışlarını izleme, müzik festivallerine katılma ve tiyatro çalışmaları gibi etkinliklerdir.

Çocuğunuz :

• Hızla gelişen dünyada yeteneklerini ve tecrübelerini arttırabilecek, kendisine güvenen çevresi ile barışık bir kişilik kazanacak…

• Farklı kültürleri tanıyıp, yeni arkadaşlar edinebilecek, unutamayacağı çocukluk hatıralarına sahip olacak…

• İngilizceyi doğal ortamında duyarak kullanacak, aktivitelerde pratik yapma şansı bulacak…

• Kendisine böyle bir fırsat verdiğiniz için size teşekkür edecektir.

Bu yaz ve kış kamplarının küçük yaştaki öğrencilerin gelişimi için çok yararlı olduğu uzmanlar tarafından kabul edilmiş bir gerçektir.

YAZ  VE KIŞ OKULU PRENSİPLERİMİZ

• Öğrencilerimizin yaz tatillerini nasıl verimli, güvenli ve eğlenceli değerlendirileceğini biz iyi biliyoruz.

• Yaz ve kışokullarımız İngiltere, Amerika ve Almanya’nın kültürel yapı itibariyle en zengin ve güvenli bölgelerindedir.

• Yaz ve kış okullarımızı seçerken bulundukları bölge, sundukları imkanlar ve öğretmenlerin tecrübelerinin yanında ülkelerindeki en yetkili kurumlarca onaylanmış olmalarına da özen gösterdik.

• Öğrenciler yaş ve gelişim özelliklerine göre gruplandırılır; yaş grubunun temel ilgi ve ihtiyaçları sürekli göz önünde bulundurulur. Her grubun başında bir grup lideri vardır.

• İngilizce dil pratiği yaptırılırken, içlerinde gizli kalmış yeteneklerle tanışmalarına yönelik sosyal etkinlikler ve fiziksel gelişimlerini destekleyici sportif aktivitelerle zamanlarını değerlendirmeleri sağlanır.

• Öğrencilere ilk gidildiğinde seviye tespit sınavı uygulanır ve mutlaka seviyelerine uygun kurs verilir.

• Öğrencilerimiz havaalanında görevlilerce karşılanır ve kalacakları yurt veya aile yanına teslim edilir.

• Program boyunca öğrenciler 24 saat tecrübeli okul çalışanlarının gözetimi ve denetimi altındadır.

• 24 saat acil telefon hattımızdan danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Danışmanlarımız öğrencilerimizin memnuniyetinden sorumludur.

• Seçilen aileler küçük yaştaki öğrencileri tanırlar ve olası sorunlar ile başa çıkabilecek tecrübededirler.

• Sağlık sigortası program paketimize dahildir.

YAZ VE KIŞ KAMPI  – KONAKLAMA

BİR YABANCI AİLENİN ÜYESİ OLMAK…

Aile yanı konaklama öğrencilere İngiliz, Amerikan yada Alman yaşam tarzını yakından tanıma ve sınıfın dışında da yabancı dilde pratik yapma imkanını tanır. Tüm ailelerimiz deneyimli konaklama sorumlularımız tarafından özenle seçilmekte ve düzenli ziyaretler ile kontrol edilmektedir. Ailelerimiz ziyaretinizi verimli ve eğlenceli bir hale getirebilmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Ailelerimiz okullarımıza çok yakın veya maksimum 25 dakikalık yürüme mesafesindedir.

Tek kişilik veya paylaşımlı oda tercih edebilirsiniz. Paylaşımlı odayı tercih ederek farklı bir milletten arkadaş edinebilir ve birlikte İngilizce pratik yapabilirsiniz. Tüm ailelerimiz hafta içi günler sabah + akşam yemeği ve hafta sonları 3 öğün yemek sunarlar.

VEYA KAMPÜSTE ÖĞRENCI YURDUNDA KALMAK…

Yurt konaklama 2-3-4 veya tek kişilik odalarda mevcuttur. Yurt konaklamanın en büyük avantajı farklı ülkelerden gelen öğrenciler ile arkadaşlık kurulabilmesidir. Öğrenciler sabahları ders görürken, bazı öğlenleri ve akşamları çeşitli spor ve eğlence aktiviteleri ile yurtta zaman geçirirler. Titizce hazırlanmış yemekler 3 öğün olarak kafeterya veya yemekhanelerde verilir. Tüm odalar düzenli olarak temizlenir. Yurtlarda sınıflar, etkinlik salonları, tv izleme salonları, spor merkezleri, yüzme havuzu, oyun sahaları gibi imkanlar bulunur. 24 saat sıcak su vardır.

Öğrencilerimizin memnuniyeti okullarımızın en önde gelen önceliğidir. Kurs yöneticileri; yurtta kalan öğretmenlerin, spor hocalarının ve danışmanların desteğinde her zaman yardıma hazırdırlar. 24 saat gözetim vardır.

SPORTİF AKTİVİTELER

Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olan spor; programımızın da önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Amacımız; öğrencilerin hoşlandıkları sporla iç içe olmalarını sağlayarak fiziksel gelişimlerini doğru yönde desteklemektir. Spor hiçbir ayrım gözetmeyen herkesin ortak noktada buluşabileceği evrensel bir dildir. Gerek doğada gerekse okulun spor tesislerinde konularında uzman öğretmenler gözetiminde öğrencilere aşağıdaki branşlarda olanaklar sunulmaktadır :

Takım sporları :

– Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol

Bireysel sporlar

– Yüzme, Tenis, At Biniciliği, Badminton, Bowling, Okçuluk, Dağ Bisikleti, Kano, Treking

GEZİLER

Geziler, öğrencilerin belki de anne ve babalarından ilk ayrı kaldıkları yaz okulu programının en faydalı aktivitelerindendir. Genel olarak haftada bir kez tam gün, iki kez de yarım günlük geziler düzenlenir. Öğrenciler, İngiltere ve Amerika’nın en popüler merkezlerini ziyaret ederek, hayatları boyunca unutamayacakları anılara sahip olurlar. Bu gezilerin amacı öğrencilerin bulundukları ülkenin coğrafi, mimari, kültürel yapısını görerek öğrenmeleri; tarihi yapılarını, doğal güzelliklerini ve eğlence merkezlerini keşfetmeleridir.

Cambridge, Oxford, Stratford, Brighton, Bath&Stonehenge, Windsor ve Londra gibi İngiltere’de mutlaka görülmesi gereken merkezlerin yanında; Legoland, Chessington Macera Dünyası, Thorpe park ve Alton Kulesi gibi milli parklara tam günlük geziler düzenlenir.

YETENEK AKTİVİTELERİ

Kendi yaş grubundaki birçok öğrenci ile eğlenceli bir ortam paylaşan öğrenciler yeteneklerini danışmanların da cesaretlendirmesi ile göstermek isterler. Bazen bireysel bazen de ekip olarak çeşitli gösteriler hazırlar ve arkadaşlarına bu gösterileri sergilerler. Böylece, gizli kalmış yeteneğinin farkına varır, kendine güven duygusu gelişir ve toplum önündeki heyecan duygusunu yenmeyi öğrenir.

El İşi Çalışmaları, Tiyatro-Drama, Şarkı Yarışmaları, Taklit Şovları, Münazara, Proje geliştirme yetenek aktivitelerimizden bazılarıdır.

AKŞAM EĞLENCELERİ

Tüm günün yorgunluğunu atmanın ve farklı kültürler ile kaynaşmanın en güzel yoludur. Müzikli, eğlenceli ve neşeli bir ortamda öğrenciler yeni arkadaşlıklar kurarken, İngilizcelerini pratik yapma şansı bulurlar. Her akşam farklı bir programla karşılaşan öğrencinin hayata bakış açısı renklenir.

Akşam eğlenceleri ; Karaoke, Kıyafet Balosu, Sinema Gecesi, Ülke Geceleri, Canlı Müzik-Konser, Dans Partilerini vb. dir.

DETAYLI BİLGİ İÇİN HEMEN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ!+90546 946 94 95