AVUSTURYA DA DİL EĞİTİMİ

Resmi dili İngilizce olan Avustralya da İngilizce dil eğitimi almak amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir. Ilıman iklimi, sıcak insanları, doğal güzellikleri, eğitim ve yaşam giderleri açısından uygunluğu ve tabi ki öğrencilik yaparken bir yandan çalışmanın mümkün olması bu durumu destekleyen diğer faktörlerdir. Dünyanın birçok bölgesinden gelen göçmenler tarafından kurulan Avustralya (Commonwealth of Australia), bu özelliğinden dolayı birçok kültürün uyum içinde yaşadığı ve dünyanın uzak köşelerinden ziyaret, eğitim ya da iş amacıyla gelen insanların konukseverlikle karşılandığı bir ülkedir.

Dünyanın en büyük adası olan Avustralya’nın nüfusu 2012 itibariyle 22,7 milyondur. Bu rakam için oldukça büyük sayılabilecek 7,6 milyon kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip Avustralya’da şehirleşme genellikle ülkenin kıyı kesimlerinde gerçekleşmiş, orta kısımdaki “outback” diye tabir edilen çorak alan boş bırakılmıştır.

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak için tercih edilebilecek farklı süre, amaç ve içeriklerde çeşitli programlar bulunmaktadır. Resmi dili İngilizce olan Avustralya da İngilizce dil eğitimi almak amacıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir.

Ilıman iklimi, sıcak insanları, doğal güzellikleri, eğitim ve yaşam giderleri açısından uygunluğu ve tabi ki öğrencilik yaparken bir yandan çalışmanın mümkün olması bu durumu destekleyen diğer faktörlerdir. Dünyanın birçok bölgesinden gelen göçmenler tarafından kurulan Avustralya (Commonwealth of Australia), bu özelliğinden dolayı birçok kültürün uyum içinde yaşadığı ve dünyanın uzak köşelerinden ziyaret, eğitim ya da iş amacıyla gelen insanların konukseverlikle karşılandığı bir ülkedir.

Dünyanın en büyük adası olan Avustralya’nın nüfusu 2012 itibariyle 22,7 milyondur. Bu rakam için oldukça büyük sayılabilecek 7,6 milyon kilometrekarelik bir yüz ölçümüne sahip

Avustralya’da şehirleşme genellikle ülkenin kıyı kesimlerinde gerçekleşmiş, orta kısımdaki “outback” diye tabir edilen çorak alan boş bırakılmıştır.

Avustralya’da İngilizce eğitimi almak için tercih edilebilecek farklı süre, amaç ve içeriklerde çeşitli programlar bulunmaktadır.

Programlar;

Genel İngilizce

Dil bilgisinin yanı sıra okuma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmeye yönelik programdır. 2 haftadan 1 seneye kadar uzanan farklı programlar mevcuttur.

Akademik Yıl & Sömestr Programları

Uzun süreli İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin tercih ettiği programlardır. Genellikle liseden sonra yurtdışında bir üniversiteye gitmek amacıyla İngilizce seviyelerini geliştirmek isteyen ya da üniversite sonrası belli bir İngilizce seviyesi talep eden bir iş yerinde çalışmayı arzulayan kişilerin seçtiği bir programdır.

Sınav Hazırlık

IELTS, TOEFL ve Cambridge ESOL sınavları gibi sınavlara hazırlanmak amacıyla tercih edilen programlardır.

İş İngilizcesi Programları

Profesyonellere ve iş hayatındaki ideallerini gerçekleştirmek isteyenlere yönelik bu programlarda sunum teknikleri, İngilizce iş terimleri, ticari yazışmalar ve iletişim, rapor hazırlama gibi konular üzerine İngilizce becerisi kazandırılmaktadır.