KANADA DA DİL EĞİTİMİ

Kanada  Dünya’nın en yaşanılabilir, suç oranı endüşük ve en güvenli ülkelerinden biridir. Kanada Eğitim standartları, göçmenlikimkanları, doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve düşük yaşam giderleriile öğrencilerin en kolay uyum sağladığı ülkelerden biridir. Kanada ’da eğitimalan öğrencilerin bir çok kültürü bir arada tanıma şansı vardır. Büyüme vegelişimini çok uluslu göçmen toplumuna borçlu olan Kanada her yıl binlerceuluslararası öğrenciye kucak açmaktadır.

Dil eğitimi alan öğrencilerin eğitim sırasında çalışma olanakları yoktur. Ancak co-op programlar bünyesinde öğrencilere ğitimlerinden sonra Kanada’da çalışabilmektedir.

Kanada’da dil okulları Toronto, Vancover gibi büyük şehirlerde yoğunlaşmıştır.  Şehir ve bölge seçimi eğitiminizi etkileyeceken önemli unsurlardan biridir.

Hangi amaçla İngilizce öğrenmek isterseniz isteyin Kanada’da kendinizeuygun bir program bulabilirsiniz. Sosyal ve akademik amaçlarla veya çalışmahayatı için İngilizce öğrenilebilir.

Kanada dil okulları bünyesinde sunulan program seçeneklerinden bazıları;

-Genel veAkademik İngilizce

-İş İngilizcesi

-IELTS / TOEFL hazırlık kursları

-Yönetici ve Is Adamlarına Yönelik programlar

-6-9 Aylık Ekonomik Paket Programlar

-Özel Dersler

-Staj ve çalışma  Co – Op Programlar

-Öğrenciler haftada 20 derslik standart ya da 25 / 30 derslik yoğun dil eğitimi programalarına katılabilir. Dersler 10-15 kişilik uluslararası sınıflarda islenir.

Birçok okul her pazartesi öğrenci kabul etmektedir ancak nadir de olsa her ay başlangıçlı olan okullar da vardır. Öğrenciler istedikleri sureyle eğitim alabilir, istedikleri zaman eğitimlerine başlayabilir. Genel İngilizce programlarına başlangıç seviyeden itibaren öğrenci kabul edilmektedir. Öğrenciler ilk gün seviye sınavına girerek seviyelerine uygun bir sınıfta eğitime başlarlar